מי מאיתנו לא היה רוצה חיוך מושלם? לבן? כזה שלא מסתיר שום דבר? אומנם זה נכון שבעבר לא יכולנו לצפות לחיוך מקסים, ובטח לא בתור אנשים מבוגרים שהשנים נראות גם על השיניים שלהם, אך היום זה לא כך.

ממש כפי שניתן לראות כיצד האסתטיקה הפכה להיות חשובה מאוד מבחינת קמטים, עיצוב הגוף וכדומה, כך ניתן לראות את משמעותה גם בעולם רפואת השיניים. זו הסיבה לכך שהיום מתקיימים ומוצעים הרבה מאוד סוגים של טיפולי אסתטיקה שונים, בין אם מדובר על טיפולים לשיניים חסרות, לשיפור צבע השיניים או לכל בעיה אחרת.

• טיפולי שיניים אסתטיים לילדים: למרות שהורים רבים בטוחים שלשיני החלב לא צריך לעשות טיפולי אסתטיקה, כדאי לדעת זו טעות. בפועל פעמים רבות האופן שבו צומחות שיני החלב והאופן שבו נטפל בהם ישפיע מאוד על השיניים הקבועות ולכן חשוב לטפל בדברים כבר בגיל צעיר.

• כתרי חרסינה: מדובר על אמצעי שיקום בסיסי ביותר אשר מטרתו היא להחליף את כותרת השן. בצורה כזאת ניתן לשפר את המראה והן את תפקוד השן ומדובר על אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר בעולם רפואת השיניים.

• הלבנת שיניים: כתוצאה מכתמים של ניקוטין, קפאין או מחלות שונות השיניים שלנו עלולות לאבד את צבען הלבן, הבריא ויפה. לכן חשוב לדעת שניתן לעבור טיפולי הלבנה שונים, בין אם זה כולל הלבנה מקצועית אצל הרופא, שיננית או פשוט הקפדה יום יומית על היגיינת השיניים והפה.

• כתרי זירקוניה: משמש כתחליף מלא לכותרת השן. בעזרת כתרים כאלה אפשר לא רק להחזיר את השן לתפקוד מלא אלא גם לשפר את המראה שלה מבחינת הצבע, הגודל והצורה.

• סתימות: לעיתים בשיניים יש פגמים אסתטיים ותפקודיים. בעזרת סתימות ניתן להחזיר את השיניים לתפקוד מלא ואף למנוע כאבים.

לא מומלץ להזניח את בריאות הפה, בין אם זה אומר שצריך לעבור טיפולים שיקומיים ובין אם זה כולל טיפולים אסתטיים. לכן עדיף לפנות אל רופא השיניים המומחה, לעבור את הבדיקות הדרושות ולטפל בדברים למען שיקום הפה והמראה.