בתחום רפואת השיניים יש לא מעט אתגרים שאיתם הרופאים המומחים צריכים להתמודד, ואחד מהם זה מקרה של חוסר של שן קדמית. מקרה כזה יכול להתרחש כתוצאה מסיבות רבות כמו: מחלה כרונית, גנטיקה או תאונה, והשאלה תמיד זהה: מה כדאי לעשות בנידון? יש אומנם מקרים שבהם שתל יהיה הפתרון הטוב ביותר, אך יש גם מקרים שבהם נבחר באופציה של:

גשר
האפשרות הזאת כוללת את ההשחזה של שן אחת לפחות מכל אחד מצידי המקום בו קיים חסר בשן. לאחר מכן מותקן גשר מחרסינה וכך למעשה מתמודדים עם החוסר.

גשר מרילנד
במקרה כזה למעשה מדובר על כתר שמשני הצדדים שלו יש סוג של כנפיים או ידיות. בעזרת הכנפיים האלה ניתן להדביק את הכתר אל השיניים הסמוכות למקום החסר וכך למעשה מונעים את החסר ומשלימים אותו.

מקרים נוספים לשימוש בגשרים

כמו שאתם וודאי יודעים, לא תמיד הבעיה מסתכמת בכך שיש חוסר בשן אחת. לעיתים הבעיה מורכבת יותר וקשורה למנח השיניים, לסגירת הלסתות וכדומה, ולכן גם במקרים כאלה הפתרון יהיה גשרים. במקרים כאלה ניתן לראות שמדובר על מספר סוגים של גשרים והם:

גשר סמכים רגיל – זהו גשר המורכב מריבועים מתכתיים שצריך להישאר קבוע על השיניים לתקופה שעליה יחליט הרופא. המטרה היא להכריח את השיניים להתאים את עצמן למנח הרצוי.
גשר סמכים שקופים – פועל בדיוק על אותו העיקרון אך כך יש יתרון גדול, והוא, שלא רואים את הגשר. ילדים רבים שצריכים להשתמש בגשר לתקופה מסוימת חוששים מתגובת חבריים ולכן הפתרון של גשר שקוף הוא פתרון נהדר. יתרה מכך, אנשים שמחליטים לעשות טיפול אורתודנטי לשיניים בגיל מבוגר לרוב בוחרים באופציה הזאת שכן לא נהוג בחברה לראות אדם מבוגר עם גשר סמכים רגיל.
יישור שיניים פנימי – מדובר על גשר פנימי וקבוע.
פלטה שקופה ונשלפת – בגשרים כאלה יש שני יתרונות עיקריים והם: העובדה שאפשר לשלוף את הגשר והעובדה שלא רואים אותו.

יישור שיניים וגשרים מאז ומעולם היוו חלק חשוב ביותר מעולם רפואת השיניים, ואכן האמירה שעדיף לעשות טיפולים כאלה בגיל צעיר נכונה. עם זאת, במידה וגם אתם צריכים לעשות טיפול אורתודנטיה לשניים כי לא עשיתם זאת בעבר, כדאי לדעת שהיום תוכלו לעשות זאת בצורה הרבה יותר ידידותית ונוחה. אין טעם לדחות את הטיפול כי מעבר לנושא האסתטיקה זה גם יוכל לשפר את חלוקת לעיסת המזון שלכם וגם למנוע כאבים בעתיד כך שזה מומלץ בחום.