ככל שעוברות השנים המודעות שלנו לחשיבות נושא כמו איכות חיים ובריאות הולכת וגדלה. זו הסיבה לכך שאומנם בעבר ניתן היה לקבל בקלות אנשים שהשיניים שלהם התכהו עם השנים, אך היום זה כלל לא מקובל. בתודעה שלנו שיניים שקיבלו גוון צהוב, אפור או חום אלה שיניים לא בריאות. מה שבטוח זה שאם גם אתם רואים שבזמן האחרון השיניים שלכם כבר לא לבנות כמו בעבר, כדאי שתדעו שיש לא מעט דברים שתוכלו לעשות בנידון.

יעילות הטיפול

בימינו במקרים רבים שבהם השיניים מוכתמות או שהן קיבלו גוון כהה ניתן להלבין ללא כל קושי. הלבנת השיניים נעשית בשילוב יעיל של: ג’ל מיוחד להלבנה ואקטיבציה שנעשית על ידי אור. בצורה כזאת ניתן יהיה להגיע בקלות לגוון השיניים הרצוי. את כל התהליך הזה ניתן לבצע תוך זמן קצר ביותר, והחשובה מכל: התהליך כלל לא פוגע בשן עצמה. בפועל מה שקורה הוא תהליך פשוט: מי החמצן, שהם החומר הפעיל בכל התהליך, חודרים אל תוך השן, מחמצנים את הרקמה האורגנית שגרמה לצביעה וכך השיניים הופכות להיות לבנות יותר.

ההכנה לקראת הטיפול

עוד לפני שמתחילים את הטיפול להלבנת השיניים צריך לבקר אצל שיננית, והמטרה של ביקור זה היא להסיר את כל הכתמים שניתן להסיר ללא טיפול הלבנה. במסגרת הטיפול אצל השיננית ניתן יהיה להסיר כתמים שנגרמו כתוצאה מאוכל, ניקוטין, קפאין וכדומה, ולמעשה בפועל פעמים רבות כבר אחרי טיפול השיננית ניתן יהיה לראות שיפור משמעותי בגוון השיניים.

יש לא מעט סיבות שבגללן השיניים עלולות להתכהות, כמו לדוגמא: גנטיקה, היגיינה ירודה, תרופות ועישון. מעבר לכך, יש גם משקאות שידוע לגביהם שהם עלולים לגרום לשינוי בצבע השיניים, כמו: קולה, קפה ותה. חשוב לדעת שלא תמיד אחרי הטיפול ההלבנה הראשון השיניים תחזורנה להיות לבנות כמו בעבר. זה תלוי בחומרת הבעיה וגם בשיטות הטיפול השונות. בנוסף לכך, רופא השיניים שלכם אומנם יודע איפה נמצאת נקודת ההתחלה ומה מצב השיניים שלכם היום, אך הוא לא באמת יודע לאיזו רמת תגיעו בתום הטיפול.

מהן שיטות ההלבנה השונות?

• הלבנה כללית: שיטת הלבנה זו מתבצעת במרפאה ע”י אקטיבציה של אור וג’ל ייעודי. במקרה זה תוך פגיעה אחת מגיעים לתוצאה הרצויה והלבנת השיניים מחזיקה מעמד לזמן רב.

• הלבנה ביתית: מתבצעת בעזרת סדים שהוכנו בהתאמה אישית לשיניו של המטופל והלבנה זו מתבצעת כמובן בבית. מדובר על חומר שהריכוז שלו נמוך יותר והטיפול עצמו כולל מספר שעות בכל יום. בסופו של דבר התוצאה של טיפול כזה מדויקת ודומה יותר לגוון הישן של השן, ובנוסף לכך, יש הטוענים שהטיפול הזה מחזיק מעמד ליותר זמן לעומת טיפולים אחרים.

• שילוב בין השיטות: ניתן גם לבחור בהלבנת שיניים המשלבת בין טיפול במרפאה וטיפול בבית, כלומר בהלבנה הכוללת חומרים אגרסיביים יותר ואגרסיביים פחות.
רגע לפני שאתם רצים לקנות תכשירים שונים להלבנת שיניים כדאי יהיה להתייעץ עם רופא השיניים שלכם שכן בדרך כלל הלבנת שיניים מקצועית תוביל לתוצאות טובות יותר.