אחד מתחומי רפואת השניים שמושכים אליהם יותר תשומת לב והתעניינות זה כמובן תחום האורתודנטיה ויישור השיניים. המטרה העיקרית של טיפולים כאלה היא לתקן את הפגמים השונים במנח השיניים וביחסים הקיימים בין הלסתות. ישנם לא מעט מקרים שיכולים להוביל לבחירה בטיפול כזה, כמו:

• צפיפות יתר בין השיניים
• יותר מידי רווח בין השיניים
• שיניים בהטיה גדולה מידי
• שיניים מחוץ לקשת
• יחס סגר לא תקין בין הלסתות
בכל המקרים האלה הסיבה לעשות יישור שיניים היא לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. לכן, אם גם אתם או הילדים שלכם סובלים מבעיות דומות כדאי לדעת שיש מה לעשות בנידון ואין כל טעם לוותר על הטיפול.

טיפול בכל הגילאים

הדעה הרווחת לגבי טיפולי יישור שיניים היא שמדובר על טיפולים שמתאימים רק לילדים, אך האמת היא שבפועל זה כלל לא נכון. אומנם אמת היא שכאשר עושים טיפול כזה לילד יש בכך יתרון כי ניתן להשפיע גם על צורת גדילת העצמות וגם על מנח השיניים, אך גם בגיל מבוגר ניתן יהיה לתרום לעניין. בגיל מבוגר אומנם העצמות כבר סיימו את גדילתן, אך עדיין ניתן יהיה לשנות את מנח השיניים ובצורה כזאת לשפר את ההופעה החיצונית ואפילו את ביטחונו העצמי של המטופל.

חשוב לדעת שאומנם לעיתים נדמה שיישור שיניים כדאי לעשות רק אחרי שהשיניים מתחלפות, אך בפועל זה לא מדויק. ניתן להתחיל את הטיפול עוד לפני התחלפות השיניים אצל הילד, שכן ככל שהוא יתחיל את הטיפול מוקדם יותר כך תוצאותיו תהייה יותר טובות ומהירות.

כל היתרונות של טיפול יישור שיניים

ראשית, כדאי לדעת שהיום יש סוגים שונים של יישורי שיניים כי כבר לא חובה לבחור באותו גשר ריבועים שכולנו זוכרים מימי בית הספר. היום קיים גם גשר שכלל לא רואים כי הוא שקוף, מה שמעודד גם אנשים מבוגרים לבחור באפשרות של טיפול שיניים לצורכי יישור. ישנם יתרונות רבים לטיפולים כאלה, כאשר בראש ובראשונה זו האסתטיקה. אדם שתמיד חשש לחיים וראה את הפה שלו כלא אסתטי יוכל פתאום ליהנות יותר ולשמוח בחלקו.

מעבר לכך, לעיתים היתרון של יישור השיניים הוא מניע של כאבים ואף חלוקה נכונה של כוחות הלעיסה בזמן האוכל. מעבר לכל אלה, אחרי טיפול של יישור שיניים בדרך כלל קל יותר לשמור על היגיינת הפה ולהימנע ממחלות חניכיים כך שבהחלט מומלץ לעבור טיפול כזה כשיש בכך צורך.