המקרים הקלאסיים שגורמים לאנשים להגיע אל רופא השיניים הם כאבים לא מוסברים, דם בעת צחצוח השיניים וכדומה. עם זאת, חשוב לדעת שיש גם מקרים מורכבים פי כמה, בין אם מדובר על מקרים של:

– צורך בהשתלת שיניים הכוללת תחילה ניתוח הרמת סינוס

– דלקת חניכיים במצב קשה

– יישור שיניים עם אתגר מיוחד

זה לא משנה מה הסיבה שבגללה אתם צריכים לפנות אל רופא השיניים שלכם, כי אפילו אם מדובר על עניין מורכב במיוחד תוכלו להיות בטוחים שיש לכם על מי לסמוך.

טיפולי חניכיים

אחת מהדוגמאות הקלאסיות שמעלים תמיד כאשר מדברים על כירורגיית שיניים ברמה מורכבת אלה הם טיפולי חניכיים הכוללים ניתוח. אומנם לפני הניתוח ננסה שיטות אחרות כמו שמירה על היגיינה, טיפול תרופתי וכדומה, אך לעיתים לא יהיה מנוס מניתוח חניכיים מורכב.

המטרה בכל טיפולי החניכיים היא להשתלט על הגורם המזהם, כלומר על הגורם הזיהומי שמוביל לבעיית החניכיים, אך כאשר זה לא עולה יפה נצטרך לנתח. חשוב לדעת שיש מספר סוגים של ניתוחי חניכיים מורכבים, והם:

– ניתוח לניקוי וחיטוי השורש

– ניתוח שמטרתו לבנות מחדש את העצם שתפקידה לתמוך בשן

– ניתוח שמטרתו היא לכסות את השורשים שנחשפו

– השתלת חניכיים

כל אחד מהניתוחים האלה מהווים פעולה כירורגית מורכבת, אך במידה ויהיה לכם רופא מוביל ומקצועי תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה הסופית תהייה טובה.

בחירת הטיפול המתאים

בין אם הבעיה שממנה אתם סובלים קשורה לחניכיים ובין אם מדובר על כל פעולה כירורגית אחרת שצריך לעשות לכם, לפני הכול יש לאבחן את המצב. הרופא יעשה זאת בעזרת מספר בדיקות ובעזרת צילומי שיניים ופה.

רק לאחר ניתוח כל הנתונים יוכל הרופא להמליץ לכם על הפעולה הכירורגית שיש לבצע. אומנם זה נכון שמדובר על פעולות כירורגית שעלולות לכלול גם כאב, אך בסופו של דבר עדיף כן לעשות אותן ולא לדחות את הטיפול בבעיה. טבען של בעיות שיניים הוא לא להיעלם מעצמן ולכן עדיף לפנות אל רופאים מומחים כבר כאשר מתחילים לחוש בכאב.