לא אחת קורה שהשיניים הטבעיות שלנו זקוקות לתחליף ופעמים רבות כתרי חרסינה הם הבחירה הטובה ביותר הן מבחינת תפקוד הפה והן מבחינת המראה.

מתי כתר חרסינה זו הבחירה האולטימטיבית?

• השימוש בכתרים מחרסינה נפוץ כאשר השיניים נפגעו מעששת. במקרים כאלה התפקיד של הכתרים הוא להחזיר את התפקוד המלא ואת המראה, כל זאת תוך כדי הגנה על השן שנותרה.
 

• שיניים חלשות כתוצאה משחזורים שנעשו בעבר.
 

• שיניים שחוקות שדורשות שיקום הן מבחינת התפקוד והן מבחינת המראה
 

• לעיתים כאשר מנח השיניים לא תקין חלק מתהליך השיקום הוא שימושו בכתרים. זה יכול לקרות במצבים של שיניים מסובבות או כאשר קיימת בקיעת יתר בשיניים.
 

• כמעט בכל המקרים של חוסר בשיניים ניתן יהיה לבדוק את האופציה של התקנת כתרים.

איזה סוגי כתרים קיימים?

כמו שאתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם, קיימים לא מעט סוגים של כתרים, והשימושיים ביותר הם:

כתרים יצוקים: עשויים לא מחרסינה אלא ממתכת. השימוש בכתרים כאלה נעשה בעיקר במקומות שבהם אין מספיק מקום להתקנת כתר מחרסינה. המטרה של כתרים מסוג זה היא רק להחזיר את התפקוד לשן.

כתרי חסרי מאוחים למתכות: כתרים אלה מורכבים למעשה משני חלקים שונים שכוללת כיפת מתכת וציפוי חרסינה.

כתרי חרסינה: כתרים שעשויים לגמרי מחרסינה לא מכילים בכלל מתכות מכל סוג שהוא.

בחירת הכתר המתאים

חלק מהמומחיות של רופא השיניים היא לא רק לאבחן את הבעיה ואת מקור הכאבים של המטופל, אלא גם לבחור את הכתר המתאים ביותר לטיפול. יש הבדל בין מקרים שבהם המטרה היא רק להחזיר את התפקוד ובין מקרים שבהם יש צורך לשמור גם על מראה.

לכן חשוב לדעת שקיימים סוגים שונים של כתרים אשר נבדלים אלה מאלה לא רק בייעוד אלא גם, כמובן, במחיר. רופא שיניים מקצועי ומוביל יוכל לא רק לעשות לכם את הטיפולים הדרושים ולא רק את התקנת הכתרים אלא הוא גם יוכל להציע לכם את הטיפול שיחזיק מעמד הכי הרבה שנים.

לא מדובר על טיפולים כואבים ותמיד עדיף לפנות אל רופא השיניים כדי להתחיל את הטיפול כמה שיותר מהר וכדי להתקין את הכתר בצורה מקצועית ועמידה.