כולנו מודעים היטב לכך שבעבר פה חסר שיניים היה נראה לנו שייך לפה של אדם מבוגר ואף זקן. עם זאת, היום הדברים שונים, שכן היום, בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת, אפילו אנשים מבוגרים יכולים ליהנות מפה שעבר שיקום ושכלל לא חסרות בו שיניים. בנוסף לכך, כאשר מאמצים אורח חיים בריא ושומרים על השיניים בהחלט אפשר ליהנות מהן לשנים רבות, כך שזה שווה את ההשקעה. בבואנו לראות מהן הסיבות הגורמות לאובדן שיניים ניתן לראות שהן רבות:

• מחלת העששת
• תאונה
• סיבות גנטיות
זה לא סוד שיש קשר ישיר בין בריאותו הפיזית של האדם ובין בריאותו הנפשית ולכן כדאי לנצל את הידע ואת הטכנולוגיה לצורך שיקום הפה אצל כל אדם הזקוק לטיפול כזה.

שיקום בעזרת שיניים תותבות

כשמדברים על שיקום הפה אי אפשר שלא לדבר על שיקום בעזרת שיניים תותבות. היתרון הראשי של שיקום כזה הוא שלמעשה מדובר על שיקום נייד, שכן המטופל יכול להוציא ולהכניס את השיניים בכל עת. מעבר לכך שהמטרה העיקרית של שיקום כזה היא לאפשר למטופל להמשיך את פעולת הלעיסה ללא כל קושי, השיקום מאפשר לו גם שיפור מבחינה אסתטית. טיפול שיקום הפה הכוללים שיניים תותבות מתבצעים לא רק על ידי רופא השיניים המומחה אלא גם בשיתוף פעולה עם טכנאי שיניים שמכין את השיניים עצמן, תוך שימוש בחומר הנקרא אקריל. הוא עושה זאת כמובן על פי הנתונים המתקבלים על ידי רופא השיניים וכך התאמת התותבות למטופל מושלמת.

ההסתגלות לשיניים התותבות

כפי שלא קל להתרגל לשינויים אחרים בחיים, כך גם לא פשוט להתרגל לשימוש בשיניים התותבות. עם זאת, ניתן לראות בפירוש שרופאי השיניים ממליצים להרכיב את השיניים התותבות לאורך כל היום פרט להוצאתן פעמיים ביום לצורך ניקוי. כמו כן, במהלך הלילה השיניים צריכות להיות מושרות בתמיסה מיוחדת שמנקה אותן. חשוב לזכור שבימינו, כאשר מדברים על שיקום הפה, השיניים התותבות הן בפירוש לא האפשרות היחידה. ניתן להשתיל שתלים דנטליים קבועים או לבחור בכל פתרון אחר לשיקום הפה כך שלפני הכול מומלץ לפנות אל רופא השניים ולהתייעץ עימו.