אומנם האידיאל אומר שכולנו נולדים ללא שיניים, מצמיחים אותן עם החודשים הראשונים של חיינו ואח”כ מחליפים את שיני החלב בשיניים קבועות, אך בפועל זה לא קורה אצל כולם. לא אצל כולנו השיניים הקבועות מחזיקים מעמד, צומחות כמו שצריך, בזמן שצריך או אפילו בצורה הרצויה. זו הסיבה לכך שהרבה אנשים ,במקודם או במאוחר, מתחילים לסבול מבעיות בשיניים, בין אם זה ברמה של חוסר שיניים ובין אם זה ברמת הכאבים, העששת וכדומה. המקרה הקיצוני הוא כאשר האדם מתחיל לאבד את שיניו וזה יכול לקרות בגלל גומרים שונים כמו:

• טראומה לפה כמו תאונה
• גורמים גנטיים
• מחלות כרוניות או מחלות אחרות
מעבר לכך שחשוב מאוד להבין מדוע המטופל מאבד את שיניו, חשוב לא פחות להחליט מה לעשות בנידון. כדאי לדעת שהימים שבהם האופציה היחידה הייתה שיניים תותבות נשלפות עברו חלפו להם, כי היום יש אופציות רבות אחרות. היום ניתן להתקין סוגים שונים של שיניים תותבות, בעזרת גשרים, כתרים מסוגים שונים ובעיקר בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת בתחום.

אל תדחו את הטיפול

לא אחת קורה שאנשים מעדיפים לדחות את טיפולי השיניים אצל הרופא הן בגלל המחירים והן בגלל החשש. חשוב לדעת שדחייה בנושאים האלה היא לא באמת הפתרון הטוב ביותר שכן לרוב בעיות שיניים רק הולכות ומחמירות. לכן מומלץ לפנות עוד היום אל רופא השיניים, להתייעץ איתו ולבחור ביחד את סוגי השיניים התותבות שכדאי יהיה להתקין.